preloader
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
Urząd Gminy Łączna

Uczennica Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łącznej laureatką
Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego

Izabela Kałuzińska – uczennica kl. VIII została laureatką II Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego dla szkół podstawowych organizowanego przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty. Konkursy przedmiotowe mają na tyle wysoką rangę, że ich laureaci są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty.
Iza znakomicie radziła sobie na kolejnych etapach konkursowych. Zajmowała wysokie miejsca – zawsze była w pierwszej dziesiątce. Warto zwrócić uwagę również na to, że jest jedyną laureatką z języka polskiego w powiecie skarżyskim. Bardzo cieszymy się z tak wielkiego sukcesu uczennicy naszej Gminy. Serdecznie gratulujemy zarówno Izie jak i nauczycielce pani Annie Jasińskiej, która przygotowywała uczennicę do konkursu.
Do Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla szkół podstawowych 2018/2019 przystąpiło aż 7,5 tysiąca uczniów. Dyplomy i medale wręczono tylko 55 laureatom wszystkich konkursów przedmiotowych (z czego 14 powędrowało dla laureatów z języka polskiego).
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy Izabeli dalszych sukcesów w nauce!

FINALIŚCI XXVIII EDYCJI Wojewódzkiego Konkursu pn. „Ekologia, my i region, w którym żyjemy”


W dniu 25 kwietnia 2019 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał XXVIII edycji Wojewódzkiego Konkursu pn. „Ekologia, my i region, w którym żyjemy” organizowanego przez Województwo Świętokrzyskie – Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. W konkursie brało udział ponad 80 zespołów. Zespół Szkolno – Przedszkolny reprezentowało 4 uczniów Szkoły Podstawowej: Kacper Matysek (klasa IV), Łukasz Wójcik (klasa IV), Maja Kuszewska (klasa V), Dawid Matysek (klasa V) - rozwiązywali test oraz rozpoznawali chronione gatunki roślin i zwierząt.
Łączna punktacja po pierwszym i drugim etapie zdecydowała ostatecznie o zajęciu przez naszą drużynę II miejsca w kategorii SZKOŁA PODSTAWOWA kl. IV-VI i uzyskania tytułu FINALISTÓW.
Podczas oczekiwania na wyniki zmagań konkursowych, Pan Krzysztof Dudzik z Komitetu Ochrony Orłów i jednocześnie Stowarzyszenia MOST prezentował swoje badania nad życiem bocianów czarnych w województwie świętokrzyskim.
Następnie o swoim kraju – Francji opowiadali wolontariusze z Programu Erasmus.
Atrakcyjne nagrody dla finalistów i opiekunów zostały ufundowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach oraz Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, które wręczali zaproszeni goście m.in. Pan Andrzej Pruś – Przewodniczący Sejmiku Województwa.

W dniu 26 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łącznej 44 uczniów klas IV - VIII i III Gimnazjum wzięło udział w dziewiątej edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska - EKOTEST.
Celem konkursu jest promowanie postaw ekologicznych wśród uczniów oraz zwiększenie ich świadomości wobec współczesnych zagrożeń środowiska naturalnego.

Numery kont bankowych:

Opłata za śmieci: 

68 8520 0007 2003 0029 4018 0019

Pozostałe podatki: 

69 8520 0007 2003 0029 4018 0001

ZGK - opłata za wodę i ścieki: 

64 8520 0007 2003 3000 3091 0001

Projekty realizowane z Funduszy Europejskich

ue1

Mapa gminy

37

Halo Łączna

szop

wirtualny swiat

tvs logo bottom

FPWS logo m

akademia przedsiębiorczości

Akademia Przedsiębiorczości

bip

logotekstura bez tła

Kalendarz wydarzeń