preloader
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
Urząd Gminy Łączna

W niedzielę 6 stycznia br. w Łącznej już po raz trzeci został zorganizowany Orszak. To uroczystość Objawienia Pańskiego potocznie nazywa Świętem Trzech Króli. Tradycyjnie temu wydarzeniu towarzyszy hasło przewodnie. W tym roku było nim „Odnowi oblicze tej ziemi”. Hasło nawiązuje do słów wypowiedzianych czterdzieści lat temu przez papieża św. Jana Pawła II w Warszawie podczas pielgrzymki do ojczyzny. Symbolami święta jest historia opisana w Ewangelii Mateusza, według której Mędrcy ze Wschodu przybyli do Betlejem, aby oddać pokłon Jezusowi. W darze przynosząc Dzieciątku Jezus: Złoto, Mirrę i Kadzidło.
Barwny Orszak przeszedł od Urzędu Gminy do Kościoła Parafialnego. Jak co roku organizatorka - radna Jolanta Żaczek wraz z kołem gospodyń Łącznianie rozdawali uczestnikom śpiewniki, korony oraz okolicznościowe naklejki. Przemarsz rozpoczął Wójt Gminy p. Romuald Kowaliński, który objął również patronat honorowy, a uczestniczyli w nim Radni naszej gminy z Przewodniczącą p. Moniką Pająk, sołtysi, pracownicy Urzędu Gminy, strażacy OSP i mieszkańcy. W trakcie przemarszu wystawione były Jasełka - walki dobra ze złem oraz wspólne kolędowanie. Na Mszy Św. tradycyjnie poświęcono wodę, kredę i kadzidło. W Święto Trzech Króli na drzwiach naszych domów widnieje napis często błędnie zapisywany i rozumiany. Prawidłowy zapis wygląda następująco: C+M+B. Przy czym litery nie powinny być oddzielone "plusami". Muszą być to krzyże. "C+M+B" to skrót od łacińskiego "Christus Mansionem Benedictat", co oznacza "niech Chrystus błogosławi ten dom".
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.

ue1

Mapa gminy

Halo Łączna

szop

wirtualny swiat

tvs logo bottom

akademia przedsiębiorczości

Akademia Przedsiębiorczości

bip

logotekstura bez tła

Kalendarz wydarzeń