preloader
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
Urząd Gminy Łączna

We wtorek 20 marca br. w sali konferencyjnej Gminnej Biblioteki Publicznej w Łącznej odbyły się 41 eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: „Młodzież zapobiega pożarom”. Przed przystąpieniem do pisania testów przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku Kamiennej celem krótkiego wstępu przypomnieli uczestnikom jaki wpływ na przyrodę i bezpieczeństwo ma wypalanie traw oraz jak ważne jest montowanie w naszych domach czujników czadu. Eliminacje odbyły się w dwóch grupach wiekowych. Pierwszą z nich stanowili uczniowie klas I-VI szkół podstawowych ( 3 osoby), a drugą uczniowie klas VII i VIII oraz gimnazjaliści z klas II i III (11 osób). Uczniowie ze szkół w Goździe i Łącznej przybyli na eliminacje wraz z opiekunami. Test składał się z 20 pytań i wymagał od uczestników wszechstronnej wiedzy pożarniczej.
Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali:


- przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku Kamiennej,
- Sekretarz Gminy p. Mirosław Kopytek
- Naczelnik OSP w Łącznej Dariusz Wilkosz
- Skarbnik OSP w Łącznej Ireneusz Barański.


Uczniowie niezwykle szybko poradzili sobie z rozwiązaniem testów i po sprawdzeniu wyłoniono zwycięzców tegorocznej edycji. Na eliminacjach powiatowych Gminę Łączna będą reprezentować:


I grupa wiekowa:
I miejsce Bartek Saletra SP Gózd
II miejsce Krystian Gołębiowski SP Gózd
III miejsce Angelika Rotszejn SP Gózd

II grupa wiekowa:
I miejsce Weronika Moskal
II miejsce Wiktor Łoska
III miejsce Jakub Dulny


Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali z rąk Wójta Gminy Łączna p. Romualda Kowalińskiego pamiątkowe dyplomy i upominki, a laureaci nagrody i przepustki do dalszych zmagań na szczeblu powiatowym. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom Turnieju i życzymy sukcesów.

Numery kont bankowych:

Opłata za śmieci: 

68 8520 0007 2003 0029 4018 0019

Pozostałe podatki: 

69 8520 0007 2003 0029 4018 0001

ZGK - opłata za wodę i ścieki: 

64 8520 0007 2003 3000 3091 0001

Projekty realizowane z Funduszy Europejskich

ue1

dofinansowanie polska

COVID-19

covid

Mapa gminy

37

tvs logo bottom

FPWS logo m

akademia przedsiębiorczości

Akademia Przedsiębiorczości

bip

logotekstura bez tła