preloader
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
Urząd Gminy Łączna

ŚWIĘTO SZKOŁY - W ZESPOLE SZKÓŁ W ŁĄCZNEJ

W dniu 7 września 2016 roku Zespół Szkół w Łącznej obchodził kolejny raz Święto Szkoły. Uroczystość rozpoczęła się celebrowaną mszą świętą w kościele parafialnym.

Po mszy świętej poczty sztandarowe i młodzież szkolna wraz z wychowawcami przemaszerowali do budynku szkoły, gdzie odbywała się dalsza część uroczystości.

Zebranych na sali gimnastycznej gości powitał Dyrektor Zespołu Szkół w Łącznej mgr Maciej Mądzik. Na uroczystość przybyło wielu znakomitych gości: Świętokrzyski Kurator Oświaty p. Kazimierz Mądzik, Dyrektor Wydziału Organizacji i Rozwoju Edukacji p. Tomasz Pleban, Dyrektor Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej dr Monika Kowalczyk-Kogut, władze samorządowe Gminy: Wójt Gminy p. Romuald Kowaliński, Sekretarz Gminy p. Mirosław Kopytek, Wiceprzewodniczący Rady Gminy p. Andrzej Wisowaty, wielu radnych gminy oraz członkowie Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych Koła w Suchedniowie z pocztem sztandarowym. Poza tym na uroczystość przybyli dyrektorzy, kierownicy szkół i instytucji z terenu gminy, emerytowani nauczyciele oraz rodzice uczniów szkoły.

Po uroczystym rozpoczęciu delegacje harcerzy 36 Drużyny Harcerskiej im. Bolesława Boczarskiego „Juranda”, złożyli wiązanki przy miejscach pamięci znajdujących się na placu szkolnym.

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum wchodzące w skład Zespołu noszą imię Armii Krajowej Korpus „Jodła”, co szczególnie łączy ten dzień z tą placówką. W tym dniu właśnie w 1939 roku, nalotem niemieckich samolotów na pociąg osobowy stojący na stacji kolejowej, rozpoczęła się II wojna światowa na terenach obecnej Gminy Łączna.

Program artystyczny przygotowany przez uczniów nawiązywał właśnie do czasów II wojny światowej. Rozpoczęto uroczystość patriotycznym akcentem – wykonaniem poloneza przez dzieci szkoły podstawowej. Prezentowane teksty zawierały fragmenty poezji i prozy polskich autorów mówiące o tragicznych latach okupacji niemieckiej i sowieckiej

Uroczystość wywarła na zebranych bardzo duże wrażenie. Była to kolejna lekcja historii i patriotyzmu dla całej społeczności szkolnej i lokalnej oraz wszystkich zebranych.

Zobacz załączoną galerię online na:
https://laczna.pl/37-swieto-szkoly-w-lacznej#sigProIdeaf118cff7

Numery kont bankowych:

Opłata za śmieci: 

68 8520 0007 2003 0029 4018 0019

Pozostałe podatki: 

69 8520 0007 2003 0029 4018 0001

ZGK - opłata za wodę i ścieki: 

64 8520 0007 2003 3000 3091 0001

Wpłać podatek lub opłatę on-line

Projekty realizowane z Funduszy Europejskich

ue1

dofinansowanie polska

Dofinansowanie z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych.

infolinie pomoc

flaga ua

gis

Mapa gminy

tvs logo bottom

FPWS logo m

akademia przedsiębiorczości

Akademia Przedsiębiorczości

bip

logotekstura bez tła

czyste powietrze logo