preloader
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
Urząd Gminy Łączna

W dniach od 6.09 do 13.09.2017r. w Zespole Szkół w Łącznej przebywała grupa młodzieży Słoweńskiej. Uczniowie, nauczyciele oraz Żupan Obcine Cankova Drago Vogrinćić przyjechali ze Szkoły Podstawowej w Cankovej. Grupa liczyła 10 uczniów i 4 opiekunów. Młodzież spotkała się w tej grupie po raz drugi. Pierwsze spotkanie miało miejsce w maju, kiedy to nasi uczniowie gościli w Cankovej.
Uczestnicy projektu dnia 07.09.2017r. brali udział w święcie szkoły, w czasie którego spotkali się z zawodnikami PGE VIVE Kielce, którzy pochodzą ze Słowenii, tj. Uroš Zorman, Dean Bombac, Blaź Janc. Po uroczystości szkolnej młodzież brała udział w grze terenowej, w czasie której mieli rozwiązać zagadki o miejscach związanych z historią Łącznej. Młodzież brała udział w strzelaniu do celu pod opieką Przedstawicieli Związku Strzeleckiego „Strzelec” i Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy „Rezerwa”. W drodze powrotnej na kwaterę młodzież i opiekunowie odbyli spacer po Nowej Słupi, poznając historię pielgrzyma Emeryka.
W piątek 08.09.2017r. młodzież wraz z opiekunami zwiedzała Kopalnię PCC Silicium w Zagórzu. W czasie wycieczki poznali przeszłość geologiczną ziemi na terenie Gór Świętokrzyskich. Kolejnym punktem naszej podróży była Szkoła Wrażliwości w Kapkazach.
Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli spektakl oparty na legendach świętokrzyskich. Po południu odbyli spacer uliczkami Bodzentyna.
Sobota 09.09.2017r. to czas spędzony na poznawaniu Ziemi Świętokrzyskiej. Na początek Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej. Następnie wszyscy udali się na Święty Krzyż, gdzie młodzież zwiedziła Muzeum Przyrody Gór Świętokrzyskich. Jaskinia Raj i Centrum Neandertalczyka to kolejne punkty podróży. Następne kroki skierowali do Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu. Tam uczniowie uczestniczyli w warsztatach chemicznych. Zamek w Chęcinach i jego historia ogromnie zaciekawił uczestników. Duże wrażenie zrobiły także Kielce nocą.
Niedziela 10.09.2017r. to podróż do Sandomierza i Kurozwęk. W Sandomierzu zwiedzili Bramę Opatowską, Dom Długosza, Katedrę, kościół św. Jakuba i okalające winnice, rynek, podziwiali ratusz miejski, zamek królewski, odbyli spacer trasą podziemną oraz rejs po Wiśle. Do Kurozwęk dotarli po południu gdzie czekało Safari z bizonami i labirynt w kukurydzy. Pokonując labirynt poznali historię życia bohatera narodowego Tadeusza Kościuszki.
Poniedziałek 11.09.2017r. to czas spędzony w szkole na różnego rodzaju zajęciach warsztatowych z : matematyki, chemii-biologii, geografii, z robotyki, tańców, kulinariów, sportu. Po południu młodzież wraz z opiekunami brała udział we wspólnym grillu. Po powrocie do ośrodka w Wólce Milanowskiej zorganizowano pidżama party, w czasie którego młodzież bawiła się w gry integracyjne, tańczyła i zacieśniała więzi przyjaźni.
We wtorek 12.09.2017r. młodzież uczestniczyła w zajęciach językowych. Po południu wybrali się do Polaniki w Chrustach, gdzie zwiedzili Oceanarium i Park Miniatur zabytków Ziemi Świętokrzyskiej. Następnie udali się do centrum handlowego Echo, gdzie świetnie bawili się w kręgielni.
Środa 13.09.2017r. to ostatni dzień pobytu młodzieży w murach naszej szkoły. Już od rana młodzież intensywnie pracowała wypełniając karty YOUPASS, które potwierdzają kompetencje zdobyte w czasie realizacji projektu. W wolnej chwili wybrali się na lody do pobliskiej kafejki u Pani Marty Pękowskiej. Po południu nadszedł czas pożegnania. Uczestniczył w nim Pan Romuald Kowaliński - Wójt Gminy Łączna i fundator upominków dla gości ze Słowenii, Pan Maciej Mądzik- Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Łącznej, Pani Agnieszka Łutczyk Wicedyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Łącznej, Grono Pedagogiczne, pracownicy obsługi. Dyrekcja Szkoły przygotowała upominki dla Gości.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pomagali w realizacji projektu ERAZMUS + - koordynator projektu Jolanta Żaczek.

Numery kont bankowych:

Opłata za śmieci: 

68 8520 0007 2003 0029 4018 0019

Pozostałe podatki: 

69 8520 0007 2003 0029 4018 0001

ZGK - opłata za wodę i ścieki: 

64 8520 0007 2003 3000 3091 0001

Wpłać podatek lub opłatę on-line

Projekty realizowane z Funduszy Europejskich

ue1

dofinansowanie polska

Dofinansowanie z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych.

infolinie pomoc

flaga ua

gis

Mapa gminy

tvs logo bottom

FPWS logo m

akademia przedsiębiorczości

Akademia Przedsiębiorczości

bip

logotekstura bez tła

czyste powietrze logo