preloader
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
Urząd Gminy Łączna

Na zaproszenie komendanta drużyny pożarniczej z gminy Cankova delegacja Ochotniczej Straży Pożarnej w Łącznej w dniach 1 – 3 września 2017r. była z wizytą w Słowenii.
Był to kolejny krok we współpracy między naszymi gminami w następstwie podpisanej w maju 2016 roku umowy o współpracy.
Po oficjalnym powitaniu z władzami gminy i straży nasi druhowie zwiedzili gminę Cankova i jej lokalnych przedsiębiorców. W spotkaniach z lokalnymi drużynami strażackimi nasi druhowie pod względem przygotowania, mobilności i kompetencji wypadli znakomicie. Jednak zaplecze lokalowe, wyposażenie i liczebność ich szeregów znacznie przewyższa naszą jednostkę i jej możliwości.
W sobotę 2 września drużyna z Łącznej uczestniczyła w przygranicznych zawodach strażackich w kategorii : goście. Zaprezentowany pokaz sprawności i mobilności spotkał się z uznaniem organizatorów i gości. W zawodach uczestniczyły drużyny z Austrii, Niemiec, Słowenii i Polski.
W niedzielę 3 września nasza delegacja uczestniczyła w uroczystościach w sąsiedniej gminie Tiśina związanych z poświeceniem motopompy i innego sprzętu dla lokalnej drużyny pożarniczej. Podczas uroczystości ścieżki nasze skrzyżowały się z paniami sekretarz z gmin Obrazów i Sadowie, które również nawiązały współpracę z gminami w tym rejonie Słowenii.
Drużyna OSP Łączna szczególne podziękowania składa za organizację pobytu i serdeczne przyjęcie Żupanowi Drago Vogrinćić i komendantowi Predsednik Mihalić Matej oraz Wójtowi Gminy Łączna Romualdowi Kowalińskiemu za wsparcie w organizacji wyjazdu.