preloader
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
Urząd Gminy Łączna

Temat bardzo trudny do rozmów, a jeszcze trudniejszy do realizacji. Nie ma miesiąca, żeby gmina nie wysłała pisma do Zarządu Dróg Powiatowych w Skarżysku – Kamiennej w sprawie remontów dróg powiatowych znajdujących się na terenie Gminy Łączna. Wójt Gminy Romuald Kowaliński wraz z Przewodniczącą RG Moniką Pająk nie raz brali udział w sesjach Rady Powiatu przekładając Radzie problem dróg powiatowych w naszej Gminie. Miało miejsce również mnóstwo spotkań p. Wójta ze Starostą Skarżyskim Arturem Berusem oraz Dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych p. Markiem Czyżem. W ostatnim czasie, po bardzo długiej batalii, udało się wyremontować część drogi do Klonowa, której stan był wręcz tragiczny. Do zakończenia zadania pozostało jeszcze wyremontowanie niedużego odcinka od przejazdu kolejowego w stronę Klonowa do skrzyżowania z drogą powiatową Nr 1407T Klonów – Nademłynie. Remontu drogi doczekali się również mieszkańcy Występy. To jeszcze nie wszystkie drogi powiatowe. Od kilku miesięcy droga w Podzagnańszczu i Zaskalu prosi się o natychmiastową interwencję, gdyż jej stan jest przerażający. Nie można również nie wspomnieć o drodze od starodroża E7 w stronę Urzędu i szkoły podstawowej pod most w stronę Zagórza, która jest bardzo niszczona przez samochody ciężarowe jadące z kopalni z Zagórza.
Dnia 9 marca br. Wójt Gminy Łączna wziął udział w posiedzeniu Zarządu Powiatu skarżyskiego, na którym został poinformowany o decyzjach Zarządu w kwestii między innymi remontów dróg. Wynika z nich, że Powiat skarżyski stara się o pieniądze na remonty dróg (do Zaskala i Klonowa). Czy starania te przyniosą konkretne efekty? Zobaczymy.
W ramach programu rządowego „ Polski Ład” Powiat skarżyski otrzymał 15 milionów złotych za realizację inwestycji drogowych.
Za te środki miałyby być wyremontowane odcinki dróg w Gminie Bliżyn, Skarżysko – Kościelne i Łączna. W naszej Gminie miał być przebudowany odcinek drogi od „ Starodroża drogi E7 do kafejki.
Czy zostanie to zrealizowane ??
Pierwszy przetarg unieważniono, ponieważ zaproponowane kwoty „ grubo” przekroczyły na ten cel środki finansowe z „ Polskiego Ładu”. Co dalej? Kolejny przetarg.


W sprawie skarg na stan nawierzchni dróg powiatowych:

Zarząd Dróg Powiatowych tel: 41 25 24 451


Numery kont bankowych:

Opłata za śmieci: 

68 8520 0007 2003 0029 4018 0019

Pozostałe podatki: 

69 8520 0007 2003 0029 4018 0001

ZGK - opłata za wodę i ścieki: 

64 8520 0007 2003 3000 3091 0001

Wpłać podatek lub opłatę on-line

Projekty realizowane z Funduszy Europejskich

ue1

dofinansowanie polska

Dofinansowanie z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych.

infolinie pomoc

flaga ua

gis

Mapa gminy

tvs logo bottom

FPWS logo m

akademia przedsiębiorczości

Akademia Przedsiębiorczości

bip

logotekstura bez tła

czyste powietrze logo