preloader
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
Urząd Gminy Łączna

W niedzielę 14 sierpnia, po dwuletniej przerwie odbyły się Dożynki Gminne. Gmina Łączna jako jedyna gmina w powiecie kultywuje tradycję świętowania końca żniw i zbiorów. W tym roku wydarzenie to zgromadziło wielu mieszkańców gminy. Obchody Święta Plonów rozpoczęły się tradycyjnie mszą świętą koncelebrowaną przez proboszcza z parafii Łączna księdza Jana Marczewskiego oraz proboszcza parafii Występa księdza Wiesława Nogę. Podczas mszy poświęcony został wieniec dożynkowy. W uroczystej mszy wzięli udział przedstawiciele władz gminy Łączna, starostowie gminnych dożynek, Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna i mieszkańcy.
Po zakończeniu mszy świętej korowód dożynkowy udał się na plac Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łącznej. Wójt gminy p. Romuald Kowaliński wraz z przewodnicząca Rady Gminy p. Moniką Pająk i dyrektorem Gminnej Biblioteki Publicznej w Łącznej p. Beatą Kołdą, powitali wszystkich uczestników uroczystości oraz zaproszonych gości wśród których znaleźli się: poseł na sejm RP p. Agata Wojtyszek, przewodniczący Rady Powiatu Skarżyskiego p. Jacek Jeżyk, członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego p. Adam Ciok, radny Powiatu p. Zbigniew Miernik, zastępca komendanta powiatowego PSP Marcin Jasiński, przedstawiciele Izby Rolniczej na czele z panem Szymonem Płusą, skarbnik Gminy Łączna p. Alicja Miernik, Radni i Sołtysi gminy Łączna oraz pracownicy Urzędu Gminy i jednostek podległych.
Starostowie dożynek Barbara i Edmund Wykrotowie przekazali na ręce wójta symbol dożynek w postaci chleba upieczonego z mąki z tegorocznego zboża. Następnie Wójt przekazał na ręce sołtysów chleby, którymi sołtysi podzielili się z mieszkańcami.
Po oficjalnej części uroczystości przed zgromadzoną publicznością wystąpiły zespoły ludowe. Pierwsze wystąpiło KGW Zalezianka, następnie Aleksandra Kołda w występnie wokalno-instrumentalnym z piosenką „Ukraina” oraz Zespół Lokalny Zintegrowane Koła.
Po lokalnych artystach wystąpił zespół Fox, potem publiczność rozbawili członkowie kabaretu Na Żarty, następnie do tańca porwał mieszkańców występ zespołu Folk Boys i Revers. Zabawę dożynkową uświetnił występ zespołu Classic.
Na placu szkolnym dostępne były różnorakie atrakcje. Między innymi poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich, na który składały się staropolskie potrawy oraz grochówka serwowana przez Ochotniczą Straż Pożarną w Łącznej. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych uczestników.
Dziękujemy sponsorom za wkład w organizację dożynek a Kołom Gospodyń Wiejskich i strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łącznej za wsparcie i pomoc.

Zobacz załączoną galerię online na:
https://laczna.pl/1392-dozynki-gminne-2022r#sigProIdbbc3d6bd25

 

Numery kont bankowych:

Opłata za śmieci: 

68 8520 0007 2003 0029 4018 0019

Pozostałe podatki: 

69 8520 0007 2003 0029 4018 0001

ZGK - opłata za wodę i ścieki: 

64 8520 0007 2003 3000 3091 0001

Projekty realizowane z Funduszy Europejskich

ue1

dofinansowanie polska

COVID-19

covid

flaga ua

gis

Mapa gminy

tvs logo bottom

FPWS logo m

akademia przedsiębiorczości

Akademia Przedsiębiorczości

bip

logotekstura bez tła

czyste powietrze logo