preloader
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
Urząd Gminy Łączna

Szanowni Państwo

Na stronach internetowych Gminy Łączna umieszczamy informacje, które mają służyć Państwu w wielu sprawach dotyczących życia mieszkańców, począwszy od informacji jak załatwić określoną sprawę czy jaki druk wypełnić, a na informacjach o planowanych bądź prowadzonych inwestycjach kończąc. Ale piszemy również i chętnie dzielimy z państwem wiadomościami o sukcesach naszych mieszkańców np. sportowych i innych.
Z wielką przyjemnością i radością pragniemy podzielić się z Państwem informacją, która dotarła do nas pod koniec czerwca br.
Z dumą informujemy, że mieszkaniec Gminy Łączna Michał Słowak , syn p. Jacka Słowaka (naszego podróżnika, o którym pisaliśmy na naszych stronach internetowych w felietonach „ Podróże Pana Jacka Słowaka”) został studentem Uniwersytetu w Cambridge. Uniwersytet w Cambridge należy do absolutnej czołówki światowych uczelni i z dniem dzisiejszym wśród swoich studentów ma nie tylko premierów, byłych królów, czy wiele innych wybitnych historycznych postaci jak Karol Darwin czy Isaac Newton, ale również mieszkańca Klonowa, Michała.
Michała kojarzymy głównie z aktywnego działania w przeróżnych akcjach charytatywnych i trenowania boksu w lokalnym klubie Skalniku. To pomocny i pracowity chłopak i w tym właśnie tkwi tajemnica jego sukcesu- w tytanicznej pracy. Michał z Klonowa/Kielc wyjechał w wieku 15 lat, by kontynuować swoją edukację w Kolegium Europejskim- krakowskiej szkole oferującej międzynarodowy system maturalny IB. Po ukończeniu liceum Michał studiował i pracował w Szanghaju w Chinach, po czym wrócił do Europy, by studiować filozofię i politologię na Uniwersytecie w Glasgow. Teraz wybiera się na Uniwersytet w Cambridge, gdzie będzie studiował socjologię (polityczno-ekonomiczną).
Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieje na spotkanie z Michałem w Klonowie. Po telefonicznej rozmowie z wójtem, Michał zapewnił, że będzie z dumą reprezentował naszą gminę, do której jak sam podkreślił chętnie wraca w każde wakacje.

Numery kont bankowych:

Opłata za śmieci: 

68 8520 0007 2003 0029 4018 0019

Pozostałe podatki: 

69 8520 0007 2003 0029 4018 0001

ZGK - opłata za wodę i ścieki: 

64 8520 0007 2003 3000 3091 0001

Projekty realizowane z Funduszy Europejskich

ue1

dofinansowanie polska

COVID-19

covid

gis

Mapa gminy

tvs logo bottom

FPWS logo m

akademia przedsiębiorczości

Akademia Przedsiębiorczości

bip

logotekstura bez tła