preloader
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
Urząd Gminy Łączna

SUPERSZYBKA GMINA ŁĄCZNA

Nie tak dawno, bo niespełna rok temu, kilkaset wsi, wiosek i miasteczek w województwie świętokrzyskim borykało się z problemem ograniczonego dostępu do informacji i multimediów. Najbardziej dobitnie doświadczyliśmy problemów z brakiem dostępu do internetu, gdy w związku z pandemią COVID-19 zamknięto szkoły, zakłady pracy, ograniczono możliwości komunikacji i prowadzenia biznesu.
Punktem zwrotnym w internetowym rozwoju świętokrzyskiego okazała się współpraca pomiędzy pierwszym w Polsce hurtowym operatorem telekomunikacyjnym NEXERA, a znanym w województwie od ponad dekady światłowodem UNINET. 28 lipca NEXERA zakupiła od firmy UNINET sieć światłowodową zlokalizowaną w województwie świętokrzyskim – w Skarżysku Kamiennej, Starachowicach i miejscowościach ościennych. Nie oznaczało to jednak końca historii skarżyskiego Operatora. Wręcz przeciwnie. Dzięki akwizycji, której dokonała NEXERA, internet światłowody UNINET oraz nowoczesna telewizja cyfrowa najwyższej jakości są teraz dostępne w niemal całym województwie, w tym w Gminie Łączna.


CO TO OZNACZA DLA MIESZKAŃCÓW?
Przede wszystkim – duże zmiany. W 2019 roku większość wsi w województwie świętokrzyskim posiadała dostęp do tzw. technologii radiowej. Pozostałe były skazane na brak internetu, klasyczną telewizję naziemną i dobrze znaną „satelitę”. Technologie, które sprawdzały się 15 lat temu zwyczajnie przestały nadążać za naszymi potrzebami a błyskawiczny rozwój multimediów i ogromna ilość dostępnych globalnie informacji sprawiły, że stary dobry „internet radiowy” zwyczajnie się zapchał. Pobieranie danych, otwieranie skrzynki pocztowej email, robienie zakupów w sieci czy przeglądanie znanych i lubianych serwisów sieciowych jak onet.pl, YouTube, interia, facebook, itp. stawało się czasochłonne i uciążliwe.
Internet światłowodowy i telewizja cyfrowa w ofercie UNINET to zupełnie inna para kaloszy. Niemal natychmiastowa szybkość działania, ogromne możliwości przesyłowe i doskonałe wsparcie techniczne sprawiają, że świętokrzyskie w 2020 roku może wreszcie przyśpieszyć.


CZY JESTEŚ W ZASIĘGU?
1000 megabitów na sekundę i setki kanałów telewizji cyfrowej to rozwiązania, które do tej pory były dostępne jedynie w dużych miastach i aglomeracjach. Teraz światłowód UNINET dostarcza internet i telewizję do wsi, wiosek i miasteczek na terenach powiatów: Skarżyski, Starachowicki, Konecki, Ostrowiecki, Kielecki, Sandomierski i Buski. Wraz ze stałą rozbudową sieci rośnie zasięg usług UNINET, docierając, z miesiąca na miesiąc, do większej ilości mieszkańców województwa świętokrzyskiego.
Szukasz nowoczesnej telewizji cyfrowej i szybkiego internetu światłowodowego, nawet do 1000 megabitów na sekundę?

Wejdź na unin.pl lub skontaktuj się z naszym biurem obsługi Klienta.

Numery kont bankowych:

Opłata za śmieci: 

68 8520 0007 2003 0029 4018 0019

Pozostałe podatki: 

69 8520 0007 2003 0029 4018 0001

ZGK - opłata za wodę i ścieki: 

64 8520 0007 2003 3000 3091 0001

Projekty realizowane z Funduszy Europejskich

ue1

Mapa gminy

37

Halo Łączna

szop

tvs logo bottom

FPWS logo m

akademia przedsiębiorczości

Akademia Przedsiębiorczości

bip

logotekstura bez tła

Kalendarz wydarzeń