preloader
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
Urząd Gminy Łączna
Logo konkursu

Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mogą wziąć udział w III edycji konkursu "Postaw na słońce", który organizuje Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Celem projektu jest upowszechnienie wśród młodego pokolenia Polaków wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych jakie daje wykorzystywanie Odnawialnych Źródeł Energii (OZE), a w szczególności ogniw fotowoltaicznych.


„Postaw na Słońce” to program, w ramach którego odbywają się dwa konkursy – konkurs wiedzy, złożony z zadań praktycznych oraz konkurs filmowy. Zapisy do obu konkursów trwają do 30 listopada i przyjmowane są odpowiednio przez portale www.postawnaslonce.pl oraz http://www.filmeko.pl/.


Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody - sprzęt elektroniczny o wartości 35 tys. zł.

Jedną szkołę może reprezentować w projekcie tylko jeden zespół, składający się maksymalnie z 10 uczniów (może być grupa z różnych klas) i opiekuna (nauczyciela). Młodzież będzie realizowała wyznaczone zadania, a jednocześnie rywalizowała między sobą. Warto podkreślić, że w tym roku zasady konkursu zostały uproszczone. Obejmuje on dwa etapy, w których uczniowie zmierzą się z zadaniami konkursowymi i będą szerzyli wiedzę na temat OZE nie tylko wśród innych uczniów, ale także lokalnych społeczności. W pierwszym etapie - realizowanym pod hasłem „Energia Słońca dla domu” uczestnicy zdobędą wiedzę o wytwarzaniu energii z wykorzystaniem OZE oraz przygotują projekty mikroinstalacji fotowoltaicznych dla domów jednorodzinnych. W drugim etapie pod hasłem „Zarabiaj na Słońcu” młodzi ludzie przekażą zdobytą wcześniej wiedzę swoim kolegom szkolnym oraz lokalnej społeczności.

ue1

Mapa gminy

Halo Łączna

szop

tvs logo bottom

akademia przedsiębiorczości

Akademia Przedsiębiorczości

bip

logotekstura bez tła

Kalendarz wydarzeń