preloader
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
Urząd Gminy Łączna
Logo konkursu

Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mogą wziąć udział w III edycji konkursu "Postaw na słońce", który organizuje Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Celem projektu jest upowszechnienie wśród młodego pokolenia Polaków wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych jakie daje wykorzystywanie Odnawialnych Źródeł Energii (OZE), a w szczególności ogniw fotowoltaicznych.


„Postaw na Słońce” to program, w ramach którego odbywają się dwa konkursy – konkurs wiedzy, złożony z zadań praktycznych oraz konkurs filmowy. Zapisy do obu konkursów trwają do 30 listopada i przyjmowane są odpowiednio przez portale www.postawnaslonce.pl oraz http://www.filmeko.pl/.


Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody - sprzęt elektroniczny o wartości 35 tys. zł.

Jedną szkołę może reprezentować w projekcie tylko jeden zespół, składający się maksymalnie z 10 uczniów (może być grupa z różnych klas) i opiekuna (nauczyciela). Młodzież będzie realizowała wyznaczone zadania, a jednocześnie rywalizowała między sobą. Warto podkreślić, że w tym roku zasady konkursu zostały uproszczone. Obejmuje on dwa etapy, w których uczniowie zmierzą się z zadaniami konkursowymi i będą szerzyli wiedzę na temat OZE nie tylko wśród innych uczniów, ale także lokalnych społeczności. W pierwszym etapie - realizowanym pod hasłem „Energia Słońca dla domu” uczestnicy zdobędą wiedzę o wytwarzaniu energii z wykorzystaniem OZE oraz przygotują projekty mikroinstalacji fotowoltaicznych dla domów jednorodzinnych. W drugim etapie pod hasłem „Zarabiaj na Słońcu” młodzi ludzie przekażą zdobytą wcześniej wiedzę swoim kolegom szkolnym oraz lokalnej społeczności.

Numery kont bankowych:

Opłata za śmieci: 

68 8520 0007 2003 0029 4018 0019

Pozostałe podatki: 

69 8520 0007 2003 0029 4018 0001

ZGK - opłata za wodę i ścieki: 

64 8520 0007 2003 3000 3091 0001

Wpłać podatek lub opłatę on-line

Projekty realizowane z Funduszy Europejskich

ue1

dofinansowanie polska

Dofinansowanie z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych.

infolinie pomoc

flaga ua

gis

Mapa gminy

tvs logo bottom

FPWS logo m

akademia przedsiębiorczości

Akademia Przedsiębiorczości

bip

logotekstura bez tła

czyste powietrze logo