preloader
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
Urząd Gminy Łączna

Dnia 5 listopada 2019 roku w Urzędzie Miasta Kielce miało miejsce podpisanie porozumienia między Gminą Kielce, reprezentowaną przez Prezydenta Miasta Bogdana Wentę a Gminą Łączna reprezentowaną przez Wójta Gminy Romualda Kowalińskiego, dotyczącego wspólnej realizacji komunikacji miejskiej. Porozumienie jest konsekwencją działań Wójta Gminy Łączna w celu skomunikowania Klonowa z Kielcami.
Przypomnijmy, że starania te rozpoczęły się w 2006 roku od spotkania w Klonowie Starostów Powiatu Kieleckiego i Skarżyskiego, Wójta Gminy Łączna i Masłowa, a także reprezentanta Lasów Państwowych – efektem była wspólna realizacja odcinka drogi z Klonowa do Barczy. Kolejny krok to rozbudowa wąskiego mostu w Barczy, co też było udziałem dwóch powiatów i dwóch gmin.
Podpisanie przez Prezydenta Kielc i Wójta Gminy Łączna porozumienia otwiera możliwość przedłużenia linii nr 12 do Klonowa od 01.01.2020 roku.

Projekty realizowane z Funduszy Europejskich

ue1

Mapa gminy

37

Halo Łączna

szop

wirtualny swiat

tvs logo bottom

akademia przedsiębiorczości

Akademia Przedsiębiorczości

bip

logotekstura bez tła

Kalendarz wydarzeń